Omogenizator miere Konigin 50L
6.768,00 lei
Diametruu: 540mm
Alimentare: 230V
Instalatie automata pentru transformarea mierii in crema.
Obtinerea mierii crema se realizeaza prin amestecarea mierii lichide cu cea cristalizata prin intermediul tijei agitatorului la o viteza mica de amestecare ce determina fragmentarea cristalelor.
Modul de utilizare:
Textura cremoasa a mierii este data de agitatorul mecanic care permite efectuarea procesului de recristalizare.
Amestecarea se efectueaza de mai multe ori pe zi pentru o perioada de aproximativ 10-15minute si incepe prin adaugarea unei cantitati mici de miere cristalizata in mierea lichida din recipient.
Obtinerea mierii crema are ca scop prevenirea cristalelor de miere existente si producerea unor nuclee mici de cristalizare.
Mierea crema de calitate trebuie sa aibe o consistenta similara untului.
Mierea cremoasa pastrata la o temperatura constanta pastreaza aceasta consistenta timp de mai multe luni.
Ciclurile de functionare:
-
- 15 minute amestecare intensiva
- 60 minute repaus
Caneaua de scurgere permite turnarea mierii in ambalaje.
Capacul protejeaza mierea impotriva impuritatilor.
Caracteristici:
-
- Canea: din inox.
- Material: Inox
- Grosime material: 1.5mm
- Inaltime bazin: 400mm
- Diametruu: 540mm
- Alimentare: 230V
- Putere motor: 370W
- Capacitate in litri: 50L
- Capacitate in kilograme: 70kg
| Producator | Konigin |
|---|---|
| Greutate (kg) | 35 kg |
| Garantie | 4 ani |
| Panou de comanda | Automat |
| Canea | Inox |
| Material | Inox |
| Inaltimea bazinului | 400 mm |
| Diametru | 540 mm |
| Grosimea materialului | 1.5 mm |
| Putere motor | 370W |
| Capacitate in kilograme | 70 kg |
| Capacitate in litri | 50 L |
| Alimentare | 230V |
Informații privind livrarea
Livrare prin curier FAN Courier
Livrarea este gratuita pentru comenzile cu valoare mai mare de 490 lei
Livrare prin curier NemoExpres
Livrarea este gratuita pentru comenzile cu valoare mai mare de 490 lei
Dacă comanda nu depășește 490 lei primele 3 kg - 14 lei+TVA, iar dacă ce depășește de 3kg este 70 bani pe kg
Livrare pentru transportul paletizat al mărfurilor dumneavoastră.
Pentru aceste mărfuri de tip paletizat trasportul este gratuit
Livrare pentru mărfurile voluminoase
Pentru mărfurile care depășesc volumul unui palet trasportul este gratuit
Ridicare din depozit
Serviciul de ridicare personala din depozit

Recenzii
Nu există recenzii până acum.